چگونه شرلوک هلمز باشیم؟

درود و عرض ادب خدمت کاربران عزیز دهکده دانش ، با شما هستیم در مقاله ای تحت عنوان چگونه شرلوک هلمز باشیم؟

مقدمه

شرلوک

بی تردید آوازه کارآگاه لندنی (شرلوک هلمز) اما غیر واقعی در گوشه کنار دنیا پیچیده است . زمانی که سر آرتور کانون دویل در حال نوشتن کتاب شرلوک هلمز بود ، شاید هرگز فکرش را نمی کرد که زمانی معروفیت این کتاب پا فراتر از انگلستان بگذارد .

در دنیایی که پر است از کتاب های جنگ و صلح ، اناکارنینا ، برادران کاراموزف و… این اثر به حدی مشهور شد که حتی از ان سریال ها وفیلم ها ساختند . اما دغدغه اصلی عاشقان شرلوک و خیابان بیکر این است که چگونه همانند قهرمان زندگیشان باشند ؟

یک مثال ساده

مقاله چگونه شرلوکی هلمز باشیم؟ را با یک مثال ساده اغاز میکینم :

یک رایانه برای داشتن عملکرد مناسب و گرفتن یک خروجی عالی نیازمند دو مقوله جدا گانه است .

الف) سیستم داخی قوی(پردازشگر ، رم و …)       ب) داشتن اطلاعات برای پردازش

فرض کنید که ، رایانه شما دارای یک سیستم سخت افزاری بسیار قوی میباشد ، اما بر روی آن ویندوزی نصب نیست ! آیا این رایانه قابل استفاده است ؟ یا آنکه فرض کنید که رایانه شما بسیار ضعیف است آیا میتوان توقع داشت تا بر روی آن ویندوز ۱۰ نصب کرد؟

دلیل گفتن این مثال آن  بود که رایانه ها شباهت زیادی به مغز انسان دارند ، حال وارد بحث اصلی میشویم .

ذهن برتر

شرلوک

لازم به گفتن نیست که ذهن انسان داری یک حافظه ، مرکز تفکر ، بینایی ، بویایی و … میباشد . هر چه حافظه شما قوی تر باشد ذهن شما نیز قوی تر خواهد بود ! اما ممکن مشکل اصلی شما همین باشد که ذهن قوی نداشته باشید در حالیکه برای تبدیل شدن به شرلوک هلمز معروف شما نیازمند یک ذهن قوی هستید .

همانطور که اگر از عظلات خود کار نکشید ، هرگز بدن اماده ای نخواهید داشت پس ، اگر از ذهن خود کار نکشید هرگز ذهن اماده ای نخواهید داشت .

برای دسترسی به آرشیو روانشناسی ما کلیک کنید

روش های افزایش قدرت ذهن :

الف) کتاب بخوانید :

کتاب خواندن نه تنها باعث افزایش اطلاعات شما میشود بلکه ذهن شما را مجبور به پردازش میکند تا مطالب را درک کنید .

ب) حل کردن جدول سودوکو یا معما:

 اگر واقعا تمایل دارید که شرلوک هلمز شوید ، پس حتما معما حل کنید زیرا ذهن شما را  درگیر میکند و به همین ترتیب حل کردن پازل ها کمکی بزرگی خواهد بود .( برای تقویت هوش کودکان پازل های مناسب بخرید زیرا که هم بازی می کنند و هم ذهن خود را اماده می کنند )

همچنین میتوانید برای روانشناسی کودکان اینجا کلیک کنید .

اطلاعات مفید

همانطور که یک ابر رایانه بدون داشتن داده ای از آن نباید توقع پردازش اطلاعات را داشت مغز انسان هم نمیتواند بدون داشتن اطلاعات کافی به سوالات پاسخ دهد .

چه دانشی مفید است ؟

در ابتدا سلایق خود را مشخص کنید و طبق آن کتاب هایی که در جهت علایقتان است را بخوانید . برای دسترسی به آرشیو کتاب های دهکده دانش کلیک کنید .

اما اگر قرار است همانند شرلوک هلمز شوید باید دو دسته دانش تسلط کافی را داشته باشید !

الف) روانشناسی

شما عزیزان میتوانید با روانشناسی عمومی شروع کنید و همینطور وارد سطح های بالاتری ( روانشناسی چهره ، رنگ ها و … ) شوید . شرلوک هلمز بخشی از استنتاج خود را از صورت و رفتار افراد مقابل خود کسب میکرد .

دیالوگ معروف از مایکرافت هلمز : ” سعی کن حتی واکنش های صورتت به گونه ای نباشد تا خبر از راز درونیت بدهد “

ب)علوم شیمایی

تفکر بر روی اجسام بی جان و داشتن دانش کافی درباره ی واکنش های شیمایی بدون تردید نیاز مند دانش کافی درباره ی علوم شیمیایی میباشد .

sherlock in wiki pedia

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.