درود به شما کاربران دهکده دانش باش ما هستیم با مقاله ای دیگر تحت عنوان “چگونه زندگی شادی داشته باشیم؟”

تمامی مردم جهان به دنبال پیشرفت و رشد در زندگی هستن ، حال چه رشد اقتصادی باشد چه رشد عاطفی ! اگر شما نیز به دنبال دست یابی به یک زندگی شاد هستید به شما پیشنهاد میشود تا انتهای مقاله همراه ما باشید .

زندگی شاد

زندگی شاد چیست؟

زندگی شاد تعاریف و دیدگاه های مختلفی برای بیان کردن دارد و از جهات مختلف قابل بررسی میباشد . اولین نکته ای که باید متذکر بشوم آن است که زندگی شاد یک بحث کیفیتی است ؛ بدین صورت که شما میتوانید قد و وزن خود را با یک معیار جهانی ثابت اندازه گیری کنید اما هرگز نمیتوانید شاد بودن را اندازه بگیرید!

تعریف زندگی شاد از دیدگاه روانشناسی آنست که شما نسبت به زندگیتان چه میزان رضایت مندی دارید ! البته باید این نکته را متذکر بشوم که عوامل زیادی بر این رضایت مندی اثر گزار هستند.

برای دسترسی به مقالات روانشناسی اینجا کلیک کنید .

عواملی که بر زندگی اثر میگذارد

به طور کلی در زندگی هر شخص این عوامل متغیر هستند ولی یک تعداد بارز و مشخصی از آنها در تمامی مردم دنیا یکسان است!

جامعه

مهم ترین عنصر جامعه است به طوریکه هر چه شما در یک محیط مناسب تری زندگی کنید ؛ احساس بهتری نسبت به اطراف خود خواهید داشت و این حس باعث افزایش شادی در زندگی شما خواهد شد.

عواملی همچون کارناوال ها ، اشتغال ، امنیت ، امکانات رفاهی و…. همگی بر احساس رضایت مندی شما اثر خواهد گزاشت .

همینچنین اگر شما در اجتماعی زندگی کنید که اکثریت مردم آن انسان ها فهمیده هستن و به حقوق  سایر شهروندان احترام می گذارند ، شما از بودن در چنین اجتماعی احساس آرامش خواهید کرد .

” در اجتماع با لبخند و روی باز وارد شوید”

زندگی شاد

خانواده

بدون شک میتوان گفت خانواده یکی از اصلی ترین و تاثیر گزارترین عناصر بر داشتن یک زندگی شاد میباشد . هر چه محیط خانواده امن تر باشد ؛ اعضای آن خانواده احساس رضایت مندی بیشتری خواهند داشت.

نقش اصلی یک خانواده را والدین ایفا می کنند بنابراین بهترین کار انست که والدین فضای خانه و سیاست های رفتاریشان را به گونه ای سوق دهند تا فرزندان از بودن در چنین خانواده ای احساس رضایت داشته باشند!

تذکر : معنی این حرفی به صورتی نیست که شما موظف هستید گوش به فرمان فرزندانتان باشید تا رضایت انها را جلب کنید بلکه باید با  کسب دانش کافی چالش های زندگی را با منطق کنترل کنید نه با احساسات !

خودتان

تا خودتان نخواهید سنگی برداشته نخواهد شد ! خودتان را دوست بدارید از سرکوفت زدن به خودتان دست بردارید ؛ به قول سهراب سپهری چشمانتان را بشویید تا دنیایتان را بهتر ببینید .

با خودتان آشتی کنید و برای داشتن یک زندگی شاد تلاش کنید . در خیلی از مواقع شما در یک زمان و مکان نادرست یک تصمیم اشتباه گرفتید ، حال غصه خوردن فایده ای ندارد به آینده بنگرید و از در دیگری وارد شوید !

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.