درود و عرض و ادب احترام خدمت تمامی کاربران دهکده دانش، با مقاله ای دیگر با شما هستیم تحت عنوان تاثیرات گل و گیاهان بر زندگی انسان .

انسان ها از زمان های خیلی دور ذاتا به طبیعت علاقه مند بودند و حتی اگر در زندگی امروزه دقت کنیم ؛ متوجه خواهیم شد که انسان ها تمایل دارند آخر هفته ی خود را در طبیعت بگذرانند .

برای دسترسی به مقاله های انسان برتر اینجا کلیک کنید .

یک آزمایش ساده !

اگر روزی به گردش در طبیعت برخواستید و یا حتی به پارک نزدیک منزلتون رفتید ، کفش ها و جوراب های خود را در آورده و با پای برهنه بر روی خاک و چمن قدم بزنید . شاید بشود  اینگونه تعبیر کرد که مادر بشریت یعنی زمین انرژی خود را مستقیما وارد بدن ما میکند .

گل و گیاه نیز از دل این خاک زندگی بخش سر بیرون می آورد  ؛ پس چه بهتر است که آنها را وارد زندگی های مصنوعی خود کنیم و دوباره با طبیعت آشتی کنیم !

گل

تاثیرات گیاهان بر زندگی !

آرامش

از قدیم در کشور های مختلف و حتی ایران برای از گل برای دوستی ها و مهمونی های مهمی مثل عروسی ها استفاده میشد . گل ها جدای زیبایی که دارند به خاطر آنکه از دل خاک سر به بیرون می آورند برای روح انسان  یادآور طبیعت و جایگاه همشگی بشریت هستند.

شای بخشی

گل ها لبخند میزنند و گاهی با ما صحبت میکنند ! اگر شنیده باشید بعضی از دوستان که دارای گلخانه هستند ، برای عزیزان دلبندشان (گل ها ) موسیقی پخش میکنند . طبق قانون سوم نیوتون هر عملی دارای عکس العلیست ! اگر شما به موجودات زنده ای انرژی مثبتی بدهی بدون شک  آن انرژی به شما برمی گردد .

بوی زیبا

گل

قبل از آنکه صنعت شیمیایی وارد ادکلن و عطر شود ، گل ها وظیفه خوشبویی را بر عهده داشتن به عنوان مثال گل های محمدی!

شاید به جرئت بتوان گفت که گل ها جز سود هیچ چیزی ندارند .حتی از آنها میتوان درس گرفت و ضرب المثل “قوی همانند کاکتوس “از اینجا سرچشمه میگیرد .

به عنوان پیشنهاد حتما با گل های شمعدونی یا حسن یوسف شروع کنید ؛ مطمئن باشید بی نتیجه نخواهد بود .

برای دسترسی به آموزش های روانشناسی کاربردی اینجا کلیک کنید.

Leave a Reply

Your email address will not be published.Required fields are marked *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.